baner_resublimacyjna_pompa_ciepla

OPA S.A. jest autoryzowanym dystrybutorem resublimacyjnych pomp ciepła.

POZNAJ NASZE POMPY CIEPŁA

Resublimacyjne pompy ciepła służą do ogrzewania domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz innych obiektów użyteczności publicznej lub przemysłowych wymagających bezpiecznego, ekologicznego i ekonomicznego ogrzewania.

Źródło ciepła dla Resublimacyjnej pompy ciepła stanowi para wodna występująca w powietrzu, która w swej ilości jest nieograniczona, niereglamentowana oraz w pełni odnawialnym źródłem.

Para wodna w powietrzu występuje o każdej porze roku bez względu na porę dnia.

Ciepło skraplającej się lub zamieniającej się w śnieg pary wodnej resublimacyjna pompa ciepła przesyła pod postacią gorącej wody do instalacji grzewczej w domu.

Pomiary termowizyjne

GŁÓWNE ZALETY

Instalacje wykorzystujące resublimacyjne pompy ciepła możemy podzielić na dwie części:

ZEWNĘTRZNA – resublimacyjna pompa ciepła montowana jest na zewnątrz budynku, a  w  niej  znajdują  się  wszystkie części, w których ma zastosowanie czynnik chłodzący R290.

WEWNĘTRZNĄ – wewnątrz danego budynku znajduje się hydraulic zna część instalacji, która jest indywidualnie projektowana  dla  każdego obiektu i zazwyczaj zawiera odpowiedniej wielkości zasobnik CWU, bufor instalacji CO, odpowiednie zabezpieczenia hydrauliczne oraz armaturę

rys1

Obydwoma częściami instalacji zarządza sterownik. Obydwie części instalacji połączone są przewodami wodnymi, którymi ciepło jest dostarczane do obiektu oraz przewodami elektrycznymi stanowiącymi   zasilanie   elektryczne  i  zapewniającymi   komunikację   pomiędzy   pompą i instalacją grzewczą

Źródło ciepła dla resublimacyjnej pompy ciepła stanowi para wodna występująca w powietrzu, która w swej ilości jest nieograniczona i stanowi niereglamentowane oraz w pełni odnawialne żródło.

Para wodna w powietrzu występuje o każdej porze roku bez względu na porę dnia.

Ciepło powstałe w wyniku skraplającej się lub zamieniającej się w śnieg pary wodnej, resublimacyjna pompa ciepła przesyła pod postacią gorącej wody   do   instalacji  grzewczej w domu.

rys2
ekologia

EKOLOGIA
Resublimacyjna pompa ciepła nie emituje spalin! Nie degraduje gruntu! Jest cicha! Przetwarza ciepło zmian stanu skupienia pary wodnej z powietrza przez 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku. W połączeniu z ogniwami fotowoltaicznymi, dzięki wyjątkowo wysokiemu współczynnikowi COP, przyczynia się do redukcji CO2.

patent

POLSKI PATENT
Resublimacyjna pompa ciepła to najbardziej nowoczesne z tej klasy urządzeń grzewczych, której konstrukcja jest owocem polskiej myśli technicznej. Jej unikalność została potwierdzona patentem.

ekonomia

EKONOMIA
Koszty ogrzewania budynków i uzyskania ciepłej wody użytkowej za pomocą resublimacyjnych pomp ciepła są niższe niż z jakichkolwiek innych źródeł odnawialnych. Inwestycja w tę konstrukcje jest inwestycją równie trwałą jak budynek,   który   będzie  przez  nią   ogrzewany  i  zaopatrywany  w  ciepłą   wodę. W  połączeniu  z  ogniwami  fotowoltaicznymi  można  uzyskać  efekt  ogrzewania  CO i CWU “za darmo”.

funkcje

FUNKCJE
Resublimacyjna pompa ciepła spełnia funkcje kolektorów słonecznych oraz wszystkich innych generatorów ciepła. 

Resublimacyjne pompy ciepła

PROSTA INSTALACJA
Resublimacyjna  pompa  ciepła  nie  wymaga wykonywania wykopów ani odwiertów w ziemi związanych z instalacją gruntowych wymienników ciepła. Sposób podłączenia jej do instalacji grzewczej budynku wymaga uzgodnienia z Projektantem Instalacji Sanitarnych.

gwarancja

GWARANCJA
Możemy udzielić wieloletniej gwarancji na nasze urządzenia, dochodzącej nawet do 15 lat

mobilno

MOBILNOŚĆ
W przypadku przeprowadzki posiadacz resublimacyjnej pompy ciepła może ją bez przeszkód, bezproblemowo zastosować do innego budynku lub instalacji. Mobilność resublimacyjnych pomp ciepła oznacza również ich uniwersalność – różne instalacje można zasilać tym samym urządzeniem, a przedsiębiorcy mają możliwość leasingu takich urządzeń.

bezobsugowo

BEZOBSŁUGOWOŚĆ
Resublimacyjna pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych zasilanych paliwami stałymi, olejem opałowym lub gazem LPG i nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony użytkownika.

Zapraszamy do współpracy.

OSOBA KONTAKTOWA

Artur Hucz
e-mail: arturhucz@opa.pl
kom. 519 853 509
tel. 32 / 278-42-48(49) w.116

Tomasz Milcarz
e-mail: tomaszmilcarz@opa.pl
kom. 508 219 902
tel. 32 / 278-42-48(49) w.116

Piotr Wąs
e-mail: piotrwas@opa.pl
kom. 502 827 185
tel. 32 / 278-42-48(49) w.116