RESUBLIMACYJNE POMPY CIEPŁA

Resublimacyjne pompy ciepła

Resublimacyjne pompy ciepła służą do ogrzewania domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz innych obiektów użyteczności publicznej lub przemysłowych wymagających bezpiecznego, ekologicznego i ekonomicznego ogrzewania.

Źródło ciepła dla Resublimacyjnej pompy ciepła stanowi para wodna występująca w powietrzu, która w swej ilości jest nieograniczona, niereglamentowana oraz w pełni odnawialnym źródłem.

Para wodna w powietrzu występuje o każdej porze roku bez względu na porę dnia.

Ciepło skraplającej się lub zamieniającej się w śnieg pary wodnej resublimacyjna pompa ciepła przesyła pod postacią gorącej wody do instalacji grzewczej w domu.

Kompleksowe badania stacji elektroenergetycznej

Ośrodek Pomiarów i Automatyki S.A. jest autoryzowanym dystrybutorem resublimacyjnych pomp ciepła.

Jak działa resublimacyjna pompa ciepła?

Instalacje wykorzystujące resublimacyjne pompy ciepła możemy podzielić na dwie części:

ZEWNĘTRZNA – resublimacyjna pompa ciepła montowana jest na zewnątrz budynku, a w niej znajdują się wszystkie części, w których ma zastosowanie czynnik chłodzący R290.

WEWNĘTRZNĄ – wewnątrz danego budynku znajduje się hydraulic zna część instalacji, która jest indywidualnie projektowana dla każdego obiektu i zazwyczaj zawiera odpowiedniej wielkości zasobnik CWU, bufor instalacji CO, odpowiednie zabezpieczenia hydrauliczne oraz armaturę.

Działanie resublimacyjnej pompy ciepła

Obydwoma częściami instalacji zarządza sterownik. Obydwie części instalacji połączone są przewodami wodnymi, którymi ciepło jest dostarczane do obiektu oraz przewodami elektrycznymi stanowiącymi zasilanie elektryczne i zapewniającymi komunikację pomiędzy pompą i instalacją grzewczą

Resublimacyjne pompy ciepła - zasada działania

Źródło ciepła dla resublimacyjnej pompy ciepła stanowi para wodna występująca w powietrzu, która w swej ilości jest nieograniczona i stanowi niereglamentowane oraz w pełni odnawialne żródło.

Para wodna w powietrzu występuje o każdej porze roku bez względu na porę dnia.

Ciepło powstałe w wyniku skraplającej się lub zamieniającej się w śnieg pary wodnej, resublimacyjna pompa ciepła przesyła pod postacią gorącej wody do instalacji grzewczej w domu.

Resublimacyjne pompy ciepła ekologiczne

EKOLOGICZNE

Resublimacyjna pompa ciepła nie emituje spalin! Nie degraduje gruntu! Jest cicha! Przetwarza ciepło zmian stanu skupienia pary wodnej z powietrza przez 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku. W połączeniu z ogniwami fotowoltaicznymi, dzięki wyjątkowo wysokiemu współczynnikowi COP, przyczynia się do redukcji CO2.

Resublimacyjne pompy ciepła tanie ogrzewanie

TANIE OGRZEWANIE

Koszty ogrzewania budynków i uzyskania ciepłej wody użytkowej za pomocą resublimacyjnych pomp ciepła są niższe niż z jakichkolwiek innych źródeł odnawialnych. Inwestycja w tę konstrukcje jest inwestycją równie trwałą jak budynek, który będzie przez nią ogrzewany i zaopatrywany w ciepłą wodę. W połączeniu z ogniwami fotowoltaicznymi można uzyskać efekt ogrzewania CO i CWU “za darmo”.

Resublimacyjne pompy ciepła CO CWU

CO + CWU

Resublimacyjna pompa ciepła spełnia funkcje kolektorów słonecznych oraz wszystkich innych generatorów ciepła.

Resublimacyjne pompy ciepła bez kopania

POMPA CIEPŁA BEZ PRAC ZIEMNYCH

Resublimacyjna pompa ciepła nie wymaga wykonywania wykopów ani odwiertów w ziemi związanych z instalacją gruntowych wymienników ciepła. Sposób podłączenia jej do instalacji grzewczej budynku wymaga uzgodnienia z Projektantem Instalacji Sanitarnych.

Resublimacyjne pompy ciepła mobilne

DUŻA MOBILNOŚĆ

W przypadku przeprowadzki posiadacz resublimacyjnej pompy ciepła może ją bez przeszkód, bezproblemowo zastosować do innego budynku lub instalacji. Mobilność resublimacyjnych pomp ciepła oznacza również ich uniwersalność – różne instalacje można zasilać tym samym urządzeniem, a przedsiębiorcy mają możliwość leasingu takich urządzeń.

Resublimacyjne pompy ciepła gwarancja

15 LAT GWARANCJI

Możemy udzielić wieloletniej gwarancji na nasze urządzenia, dochodzącej nawet do 15 lat.

Resublimacyjne pompy ciepła polski produkt

POLSKI PATENT

Resublimacyjna pompa ciepła to najbardziej nowoczesne z tej klasy urządzeń grzewczych, której konstrukcja jest owocem polskiej myśli technicznej. Jej unikalność została potwierdzona patentem.

Resublimacyjne pompy ciepła monitoring

BEZOBSŁUGOWOŚĆ

Resublimacyjna pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych zasilanych paliwami stałymi, olejem opałowym lub gazem LPG i nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony użytkownika.

DORADCA TECHNICZNY

Tomasz Milcarz
e-mail: tomaszmilcarz@opa.pl
kom. +48 508 219 902
tel. 32 / 278-42-48(49) w.116

DORADCA HANDLOWY

Artur Hucz
e-mail: arturhucz@opa.pl
kom. +48 519 853 509
tel. 32 / 278-42-48(49) w.116