Skip to content

Pompy ciepła Śląsk

Montujemy pompy ciepła na całym Śląsku.

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy Rotenso – polski producent pomp ciepła.

Pompa ciepła oszczędności w praktyce

Powietrzna pompa ciepła pobiera energię cieplną z otoczenia czyli z powietrza i poprzez przekazują ją wodzie (transportuje ciepło do obiegu grzewczego i do zbiornika z gorącą wodą).

Oczywiście nie jest to proce całkowicie darmowy, pompa ciepła na wyposażeniu ma silnik elektryczny, który napędza pompę. Energia pobierana przez silnik stanowi koszt wytworzenia ciepła, przy czym ten koszt jest znacznie niższy niż  tradycyjnymi grzałkami.

 Różne analizy wykazują iż  koszt zakupu pompy ciepła może zamortyzować się już po 3 latach.

Postaw na pompę powietrza z pomocą ekspertów

Chcesz sprawdzić, jakie programy dofinansowań do pomp ciepła oferują władze województwa śląskiego?

Dzięki firmie OPA Zabrze zyskasz fachową i aktualną wiedzę. Skompletujesz także dokumenty niezbędne do uzyskania ulgi podatkowej. Na czym ona polega? Koszt zakupu pompy ciepła można odliczyć od podstawy opodatkowania i w ten sposób obniżyć wysokość podatku dochodowego.

Nie zwlekaj, zielona energia jest na wyciągnięcie ręki!

Zdecyduj się na pompę ciepła w województwie śląskim i zacznij oszczędzać już dziś.

Profesjonalny montaż pomp ciepła

Montaż pomp ciepła warto powierzyć specjalistom – takich ekspertów zatrudnia firma OPA Zabrze.

 • tworzymy projekt podłączenia pompy ciepła
 • dostarczamy pompy na miejsce montażu
 • zapewniamy konserwację oraz serwis pomp ciepła
 • montujemy pompy oraz całą armaturę do sieci cieplnej użytkownika
 • pomagamy uzyskać dofinansowanie do pomp ciepła

OSOBA KONTAKTOWA

Marek Proksa

NAPISZ MAILA:

[email protected]

ZADZWOŃ TERAZ:

+48 502 160 157

OSOBA KONTAKTOWA

Artur Hucz

NAPISZ MAILA:

[email protected]

ZADZWOŃ TERAZ:

+48 519 853 509

Powietrzne pompy ciepła Zasada działania

Powietrzne pompy ciepła do ogrzewania domów i podgrzewania ciepłej wody użytkowej wykorzystują energię cieplną pobraną z powietrza. Rozwój technologii produkcji sprawił, że powietrzne pompy ciepła dorównują efektywnością pompom gruntowym, przy znacznie niższej cenie zakupu urządzenia.

Powietrzne pompy ciepła (powietrze/woda) z powodzeniem znajdują zastosowanie zarówno w aktualnie budowanych jak i modernizowanych obiektach wypierając tradycyjne rozwiązania oparte na paliwach kopalnych (węgiel, gaz ziemny, olej opałowy).

Zasada działania pomp ciepła

Wbrew pozorom jest ona bardzo prosta. Urządzenie odbiera ciepło zakumulowane w powietrzu i poprzez układ instalacji chłodniczej i następnie wymiennik ciepła oddaje je do wody, która krąży w instalacji grzewczej. Ogrzewanie powietrzną pompą ciepła opiera się na pobieraniu energii z otoczenia (do 75%) i uzupełnieniem jej pozostałej części energią elektryczną (około 25%).

Powietrzne pompy ciepła mogą działać jeszcze efektywniej, jeśli zostaną podłączone do instalacji fotowoltaicznej. Wtedy takie rozwiązanie ogrzewania budynku można śmiało nazwać ogrzewaniem bezkosztowym – jego bieżąca eksploatacja wyniesie 0 zł. Niepodatnym w dalszym horyzoncie czasowym na możliwe wzrosty nośników energii.

Powietrzne pompy ciepła, w przeciwieństwie do gruntowej pompy ciepła, nie wymagają budowy specjalnej instalacji oraz wykonywania wykopów w gruncie. Do zamontowania i posadowienia  pompy powietrznej potrzebna jest niewielka ilość miejsca na zewnątrz budynku. Umożliwia to swobodny montaż pompy również w domach już zamieszkanych. Pompy mogą pracować zarówno z dotychczasowymi instalacjami C.O. jak i  całkowicie nowymi systemami (ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie ścienne).

Pompy ciepła zasada działania

Rodzaje powietrznych pomp ciepła.

Split i monoblok – czym się różnią?
Na rynku dostępne są dwa typy systemów, które różnią się od siebie konstrukcją. Powietrzna pompa ciepła może składać się jedynie z jednostki zewnętrznej (nazywana monoblokiem) lub z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej (nazywana splitem). Niezależnie czy jest to monoblock czy też split to wydajność jednostek o takiej samej mocy katalogowej jest praktycznie taka sama.

Powietrzna pompa ciepła typu split

Zestaw składa się z dwóch modułów, z których jeden jest instalowany na zewnątrz, a drugi , zwany hydroboksem wewnątrz budynku. Moduły są połączone rurami chłodniczymi. Moduł wewnętrzny jest podłączony do obiegu grzewczego budynku i zbiornika ciepłej wody użytkowej.
Zalety rozwiązania typu split to:

 • łatwy dostęp serwisowy (wewnątrz budynku) do automatyki oraz elementów hydraulicznych pompy
 • układ grzewczy może być zalany wodą (nie za zagrożenia zamarznięcia instalacji wodnej)

Powietrzna pompa ciepła typu monoblok

W jednej obudowie jest umieszczony zarówno moduł chłodniczy jak i hydrauliczny pompy ciepła. Urządzenie montuje się na zewnątrz budynku i bezpośrednio podłącza do obiegu grzewczego budynku.
Zalety rozwiązania typu monoblok to:

 • nie zajmuje miejsca wewnątrz budynku
 • możliwość umieszczenia pompy w dalszej odległości od budynku (powyżej 15m)
 • nie wymaga od instalatora posiadania uprawnień do pracy z czynnikami chłodniczymi (F-gaz)

Masz jakieś pytania dotyczące pomp ciepła – napisz do nas:

  Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. (Dz. U.2018 poz. 1000) oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych przez Ośrodek Pomiarów i Automatyki S.A. w celu wyjaśnienia zgłoszonej przeze mnie sprawy.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych w celach marketingowych przez Ośrodek Pomiarów i Automatyki S.A. TAKNIE

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Ośrodek Pomiarów i Automatyki S.A. informacji handlowych oraz materiałów promocyjnych drogą elektroniczną. TAKNIE

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia mi oferty handlowej przez Ośrodek Pomiarów i Automatyki S.A. TAKNIE

  Dane osobowe podane w formularzu będą przetwarzane zgodnie z wymogami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r., poz. 1000), oraz ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2017 r. ,poz. 1219).

  Administratorem danych osobowych wskazanych w formularzu jest Ośrodek Pomiarów i Automatyki S.A. z siedzibą przy ul. Hagera 14a, 41-800 Zabrze

  Pełnomocnik ds. ochrony danych osobowych: dane kontaktowe: e-mail: [email protected], telefon: 32/271-40-19 wew. 107, kontakt listowny: ul. Hagera 14a, 41-800 Zabrze

  Zebrane dane będą przechowywane do:
  1. Zgoda na przetwarzanie podanych danych osobowych przez w celu wyjaśnienia zgłoszonej sprawy: do czasu wyjaśnienia zgłoszonej sprawy.
  2. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych: do czasu wycofania zgody.
  3. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych oraz materiałów promocyjnych drogą elektroniczną: do czasu wycofania zgody.
  4. Zgoda się na przetwarzanie danych osobowych w celu przedstawienia oferty handlowej: do czasu wycofania zgody.

  Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

  Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.

  Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych), gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych Pana/Pani dotyczących, narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

  Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne.

  Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany profilowane.

  Odbiorcami Pani/Pana danych mogą być firmy informatyczne realizujące usługi na nasze zlecenie w zakresie prowadzenia strony internetowej.

  Montaż pompy ciepła w:

  Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Tarnowskie Góry, Będzin, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Zawiercie, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Myszków, Żywiec, Czerwionka-Leszczyny, Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne, Rydułtowy, Orzesze, Bieruń, Pyskowice, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Skoczów, Pszów, Kłobuck, Wisła, Blachownia, Wojkowice, Poręba, Imielin, Kalety, Miasteczko Śląskie, Sławków, Łazy, Koniecpol, Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska, Żarki, Krzepice, Woźniki, Ogrodzieniec, Szczekociny, Strumień, Toszek, Wilamowice, Koziegłowy, Krzanowice, Pilica, Sośnicowice